Menu

Email: SakulRaider@seznam.cz

Servery:

Dnes návštěv: 308  On-line: 2

Počítače

Moje PC

 - Jak jsem ladil moje HTC TyTN II

Ulož.to - sdílejte snadno data

 

Jak jsem vylepšoval svůj MDA HTC TyTN II

Chvilku jsem váhal, kam tento článek vlastně zařadit. Ale protože se jedná vlastně o plnohodnotný počítač, dovybavený GSM modulem, rozhodl jsem, že bude vhodné to zařadit do sekce Počítače.
Na obrázku nahoře se můžete podívat o čemže je to vlastně řeč. No nic, pojďme se podívat jak to všechno začalo.

Co mě to proboha popadlo !

To si Vám takle jednou v práci o noční, když zrovna byla volná chvilka přemýšlím, co by se dalo na mém HTC ještě vylepšit, případně jaký šikovný prográmek do něho nahrát. První myšlenka padla na oficiální web. Tam by mohli mít něco zajímavého, případně nějaké opravy či aktualizace. Netrvalo dlouho a proklikal jsem se k aktualizacím pro mé zařízení. Ovšem nic světoborného tam nebylo, až na jednu věc. Měli tam totiž upgrade z Windows Mobille 6.0, kterým můj stroj dosud disponoval na WM6.1. To mě přišlo jako dobrý nápad a tak jsem se jal stahování. Blbá věc byla, že bylo nutné rozebrat HTC a vyškubnout z něho baterii, aby se člověk podíval na jakési sériové číslo, bez kterého nešla nová ROM stáhnout. To by někomu nemuselo vadit, ale když jste zrovna přes to samé HTC připojeni k netu, může to působyt drobné problémy. Nicméně problémy jsou od toho, aby se řešili a tak jsem se stím nějak popral a nakonec jsem celou tu úžasnou novou ROMku stáhnul, abych záhy zjistil, že mi bude vlastně k ničemu, pač je jen v angličtině. A tak hluboko přece neklesnu, abych si do svého stroje nahrál něco tak podřadného. Takže jsem pracně staženou ROMku zase smazal. Ale přece to nevzdám a tak jsem se začal po netu rozhlížet po nějaké novější ROMce a to pěkně v češtině.

Jak jsem našel ROMku

No netrvalo dlouho a podařilo se mi pro mé HTC najít namakanou ROMku v češtině a to ještě na WM6.5. To mě potěšilo. Ale bylo toho víc na co jsem se těšil. Například ukazatel baterie měl na této nové ROM ukazovat přímo procenta, takže by člověk přesně věděl po jednom mrknutí, kolik mu zbývá energie a ne jenom přibližný odhad ze stávajícího 4stupňového ukazatele. Samozřejmě to nebylo všechno a tak jsem se rozhodl to do mého stroje nahrát.
Ale ejhle, pač jsem to nikdy nedělal neměl jsem tušení jak to do telefonu dostat. Nu což, našel jsem ROM, najdu i návod jak ji nahrát. A taky že jo. Po chvilce pátrání jsem skutečně oběvil návod. Ovšem v ten moment se to začalo trochu komplikovat, neb jsem se z návodu dozvěděl, že abych mohl nahrát novou ROM, je nutné nejprve přístroj odblokovat a to tak, že se vlastně flashne BIOS mého HTC na verzi, která umožní nahrání nové ROMky. Návod přesně popisoval, jak na to a tak jsem se ničeho nebál a hurá do toho. Pro flashnutí bylo třeba nahrát do HTC prográmek, který se v něm spustil a pak už stačilo z počítace spustit flashovací utilitku, která nahrála nový a odblokovaný BIOS.
Nyní byla cestička pro nahrání nové ROMky vydlážděna a nic jí nebránilo.

Nahrání nové ROM

Začal jsem tedy novou ROM do mého stroje cpát pod tlakem. Trvalo to o něco déle než flashnutí Biosu, což je samozřejmě logické, ale o to napínavější. Po skončení nahrávání proběhl restart a já se těšil jak mi naběhne novej Windows. Abych pravdu řekl za chvilku mě začal polévat studený pot. Sice mi naběhlo nové logo, ale na můj vkus trvalo nějak dlouho naběhnutí a jakoby se tam logu líbilo a nechtělo se ani po 10ti minutách z obrazovky hnout. To už jsem byl trochu nervózní. Naštěstí jsem musel odběhnout na práci a tak jsem telefon zbalil do pouzdra a vyrazil také něco dělat. V další volné minutce jsem pocítil, že se HTC v pouzdru nějak vrtí. Tak jsem na něj juknul a hle už byl nastartován nový systém. Musím říct, že jsem si celkem oddechl. Bohužel však mé nadšení netrvalo příliš dlouho. Zjistil jsem, že jaksi některé funkce telefonu nefungují tak jak by měli nebo dokonce nefungují vůbec. Jako příklad můžu uvést nefunkční foťák a totálně nefunkční zvuk. Ten foťák, bych možná ještě horko těžko překousl, ale nefunkční zvuk u takovéhoto zařízení se rovná nefunkční celé zařízení. Bez zvuku se totiž dost blbě telefonuje.
Začal jsem tedy bádat co se stalo, kde se stala chyba. První podezření padlo na WM6.5. Přecejen noje HTC je starší a tak tento novější systém by nemusel na starém hardware fungovat korektně. Třeba právě takto blbě. Avšak tuto myšlenku jsem brzy opustil a začal se spíše zabívat Biosem. To je totiž to co zprostředkovává komunikaci hardware telefonu s jeho operačním systémem. Navíc v návodu, podle kterého jsem to celé páchal se o jistých potížích psalo. Takže jsem začal testovat jiné verze Biosů. Bohužel však naprosto bez efektu. Když už jsem začínal být zcela bezradný a pomalu se smiřoval s nákupem nového a samozřejmě novějšího modelu HTC, všiml jsem si v článku, že autor ROMky doporučuje její použítí s HardSPL 3.34 (což je vlastně onen BIOS) a Radio 1.71.09.01. A právě toto Radio jsem jaksi netušil co to vlastně je. Dodnes to přesně nevím, ale co vím je to, že to má právě spojitost s nefunkčním foťákem a zvukem. Poté mi při jednom z mnoha restartů mého HTC došlo, cože se to zobrazuje za 3 červené řádky v pravém spodním rohu displeje. Dosud jsem netušil co ta změť čísel a písmen znamená:
R 1.27.12.32
G 22.45.88.07H
D 3.34.00.CZ

A právě onen první řádek je vlastně verze Radia (R 1.27.12.32), druhý nejspíš ROMky (G 22.45.88.07H) a třetí je Bios (D 3.34.00.CZ). Takže jsem zase zasedl k netu a začal hledat ono Radio 1.71.09.01, které údajně funguje. Po chvilce jsem ho našel a při té příležitosti jsem našel ještě jednu českou ROMku, která se jevila ještě lépe, než ta co jsem měl nyní. Během pár chvilek jsem měl nahrané nové Radio a ROMku.
Tentokráte proběhlo vše v pořádku a i instalace nové ROM probíhala stejně, jako když jsem instaloval zařízení po zakoupení (první spuštění). Po několika volbách a restartech bylo moje HTC konečně opět zcela funkční a provozuschopné.

První dojmy z provozu

Musím se přiznat, že jsem měl z počátku obavy, že nový systém WM6.5CZ bude moje HTC trochu brzdit. Přece jen jde o starší stroj a WM6.5 se dává do nejnovějších modelů. Mé obavy se však rozplynuly jak pára nad hrncem hned po několika kliknutích. Dokonce bych řekl, že se to malinko zrychlilo. Systém jsem si přepnul do HTC profilu, na který jsem byl zvyklí, takže skoro není poznat na úvodní obrazovce, že je tam nový systém. Samozřejmě krom ukazatele baterie a několika pozměněných ikonek v liště. Jakmile se však rozklikne jakákoli volba vše je trochu jinak uspořádané a zde musím dodat, že dle mého názoru přehledněji a podrobněji. Dokonce začal telefon podporovat EDGE v mé lokalitě, kde bylo dosud dostupné pouze GPRS. Toto mi přijde sice dost podezřelé a spíše jde o souhru náhod, ale nemění to nic na tom, že je to jistě vítané. Takže ač celé ladění bylo lemováno problémy a několika infarktovími situacemi, jsem rád, že jsem se do toho pustil a zdárně to dotáhl do konce. Pokud tedy někdo váhá zda se do toho pustit můžu mu doporučit, ať to skusí. V nejhorším případě bude důvod k nákupu novějšího modelu. Nicméně jak je patrné z tohoto článku, dá se vybruslit s úspěchem skoro z jakéhokoli nezdaru. Takže se toho nebojte a hurá do toho.

Návod na nahrání nové ROM do HTC TyTN II

Zde Vás odkážu do diskuse, kde najdete téma s návodem jak si Vaše HTC poladit a zároveň tam lze psát dotazy a případné další postřehy okolo této problematiky. KLIKNUTÍM ZDE VSTUPTE DO DISKUSE

 

Můj Youtube kanál:

fb-large.png, 5,8kB
Copyright © Resi-Design 2017 www.baratovestidos.com.
TOPlist